Sklep MWM Meble

Kinkiety nad lustro

Kinkiet Banu czarny drewno
Producent: Light&Living
Cena: 1 472,00 zł
Wysyłka w 3 dni
Na wyczerpaniu
szt.
Kinkiet Marcia matowy czarny/antyczny br ąz
Producent: Light&Living
Cena: 148,00 zł
Wysyłka w 3 dni
Na wyczerpaniu
szt.
Kinkiet Regina nikiel satynowy
Producent: Light&Living
Cena: 721,00 zł
Wysyłka w 3 dni
szt.
Kinkiet Vancouver antyczny brąz
Producent: Light&Living
Cena: 589,00 zł
Wysyłka w 3 dni
Na wyczerpaniu
szt.
Kinkiet Vancouver Niklowany
Producent: Light&Living
Cena: 555,00 zł
Wysyłka w 3 dni
Na wyczerpaniu
szt.

Kinkiety nad lustro są niezwykle istotne. Zależy od nich oczywiście to, jak ten element będzie się prezentował, ale nie tylko. Przede wszystkim takie oświetlenie ma duże znaczenie praktyczne. Trudno sobie wyobrazić poranne golenie lub poprawianie makijażu w nie dość dobrze doświetlonym lustrze. Czym się kierować, gdy chcemy wybrać kinkiety nad lustro? Oto rzeczy, które musisz wiedzieć.

Czym powinny cechować się kinkiety nad lustro?

O jakich parametrach powinniśmy pamiętać? Z pewnością kinkiety nad lustro muszą dobrze zgrywać się z pozostałymi elementami wystroju łazienki czy przedpokoju. Nie ma tu miejsca dla pstrokacizny. Dotyczy to także wielkości poszczególnych elementów oświetlenia. Czasami do lampy dobiera się nieproporcjonalne kinkiety, innym razem jest ich zbyt dużo lub za mało. Tymczasem wszystkie te elementy są bardzo ważne dla spójnego i estetycznego wystroju wnętrza.

Ważny jest styl wykonania danego modelu, ale kinkiety nad lustro muszą być też trwałe i funkcjonalne. Zwłaszcza w łazience powinny mieć obudowę o klasie szczelności IP równej przynajmniej 44. Bez tego grozi im szybkie zniszczenie z powodu trudnych warunków panujących w tym pomieszczeniu. Jednocześnie dużym udogodnieniem będzie możliwość manipulowania kierunkiem ustawienia klosza, co bardzo poprawia funkcjonalność wybranego rozwiązania.

Praktyczne kinkiety nad lustro

Co może świadczyć o tym, że kinkiety nad lustro są praktyczne? Okazuje się, że takie oświetlenie może posiadać szereg udogodnień wprowadzonych w celu zwiększenia wygody użytkowników. Przykładem niech będą modele z wyłącznikiem sznurkowym. To dość stare, ale praktyczne rozwiązanie, które pomaga nam błyskawicznie włączyć lub wyłączyć światło w danym punkcie. Takim projektom nie można też odmówić pewnego uroku, który charakterystyczny jest dla dawnych rozwiązań. Wiele modeli dostępnych w naszym sklepie może być wykorzystywanych jako rozwiązanie pojedyncze lub podwójne. W ostatnim przypadku zwiększamy siłę oświetlenia w dość prosty sposób. Jednocześnie nie musimy wiercić dziur na kolejne kinkiety, tracąc w ten sposób czas.

Możemy postawić choćby na ciekawie prezentujący się kinkiet ceramiczny Helios w kolorze białym. Tanim, ale dość ergonomicznym rozwiązaniem, może też okazać się podłużny kinkiet Subani, który również otrzymamy w barwie białej. Jeśli chodzi o praktyczne kinkiety nad lustro, to możemy docenić również prosty projekt Axil. Źródło światła zamocowane jest na dość długim metalowym przewodzie, którym można manipulować zgodzie z własnymi potrzebami. Jest to nieocenione zwłaszcza przy precyzyjnych czynnościach, takich jak golenie lub robienie makijażu.

Kinkiety a kształt lustra

Lustra bywają najczęściej okrągłe lub prostokątne. Do każdego typu nadają się nieco inne typy kinkietów. Przyjęło się jednak, że do okrągłego lustra dobrze pasują modele o zaokrąglonych kształtach, zaś do kwadratowego lub prostokątnego takie, w przypadku których wyraźnie widzimy kanty w konstrukcji klosza. Z pewnością w ostatnim przypadku interesującym wyborem mogą być dwa kinkiety ceramiczne Sigma mini. Posiadają nie tylko kanciasty kształt, ale także ich bryła jest zupełnie nietypowa, przez co od razu rzuca się w oczy.

Nowoczesne kinkiety nad lustro

Czym odznaczają się nowoczesne kinkiety nad lustro? Mowa tu przede wszystkim o dość uniwersalnych projektach tworzonych z zachowaniem zasady minimalizmu. Niekiedy w taki sposób postrzega się także modele industrialne. Beton, metal i ceramika to zdecydowanie jedne z chętniej wykorzystywanych materiałów. Przykładem mogą być dość oszczędne w formie kinkiety Vici, które stworzono ze szkła. Są niewielkie, a biały kolor może się okazać ich atutem podczas dopasowywania do różnych stylizacji wnętrza. Jeśli chodzi o proste industrialne kinkiety, to można śmiało myśleć o wyborze modelu Vega 50.

Wyjątkowo ozdobne kinkiety nad lustro

Niekiedy potrzebne są nam jednak bardzo ozdobne kinkiety, które umieścimy nad lustrem. W tym przypadku warto stawiać nie na bardzo rozbudowane formy, ale na świetnej jakości materiały lub ich odpowiedniki. Przykładowo kinkiety mosiężne mogą być piękne same w sobie. Podobnie z tymi, które odwzorowują miedziane, chromowane lub niklowane powierzchnie. W naszym sklepie zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele takie jak kinkiet Regina (nikiel satynowy), Ring (chrom) lub New York Loft.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium