Sklep MWM Meble
Produkt dnia!
zobacz więcej
Krzesło Glamour beżowe DC-890-1 welur złote nogi
499,00 zł 299,00 zł
-40%
Wysyłka w 2 dni
szt.
Krzesło Glamour beżowe DC-890-1  welur złote nogi
Blog kategorie

Łóżko piętrowe dla dzieci - od jakiego wieku będzie bezpieczne? Jakie wybrać?

Łóżko piętrowe dla dzieci - od jakiego wieku będzie bezpieczne? Jakie wybrać?

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga od rodziców pełnego zaangażowania. To miejsce, które musi się podobać przede wszystkim dzieciom. Zastanawiasz się, czy piętrowe łóżko sprawdzi się u Twojej pociechy? Czy jest bezpieczne? Wszystko zależy od wieku i indywidualnych oczekiwań dziecka. Nie każde z nich będzie czuło się komfortowo w łóżku piętrowym. W poniższym artykule przedstawimy Ci rady i wskazówki, z których warto skorzystać, wybierając łóżko piętrowe dla dzieci!

Łóżko piętrowe ― co podpowiadają eksperci?

Na łóżko piętrowe decydują się przede wszystkim osoby, które mają małe mieszkanie. Poszukują rozwiązań, które zapewnią dziecku jak najlepsze warunki. Łóżko piętrowe to bardzo dobry pomysł. Ważne jest, aby wiedzieć, że nie każde dziecko może spać na wyższym poziomie. Młodsze dzieci mogłyby wyrządzić sobie krzywdę. Jaki wiek jest idealny? Eksperci wskazują, że wiek 6-7 lat będzie odpowiedni. Oczywiście podczas wyboru łóżka piętrowego powinniśmy uwzględnić charakter dziecka. Nie dla każdego będzie to dobre rozwiązanie. W szczególności, gdy pociecha ma “szalone” pomysły i jego zabawa mogłaby się skończyć wypadkiem. W takich sytuacjach lepiej zdecydować się na klasyczne, dziecięce łóżko.

Czy łóżko piętrowe jest bezpieczne?

Jednym z wielu pytań, które nasuwa się rodzicom podczas wyboru łóżka piętrowego, jest bezpieczeństwo. Nie można tu wskazać jednej prawidłowej odpowiedzi. Jak już wspomnieliśmy wyżej, wszystko to uzależnione jest od modelu, który wybierzemy i wieku dziecka.

Jak zatem powinno prezentować się łóżko piętrowe gwarantujące bezpieczeństwo dziecku, które ma ogrom energii? Przede wszystkim musi wyróżniać się trwałością i solidnym wykonaniem. Warto zwrócić uwagę na to, aby szczebelki były umieszczone na najwyższym poziomie. Powinny one być na tyle wysokie i stabilne, aby uniemożliwić dziecku spadnięcie podczas schodzenia. Bezpiecznym wyborem jest zakup łóżka ze schodkami antypoślizgowymi.

Jakie łóżko piętrowe wybrać?

Łóżko piętrowe to popularne rozwiązanie dla jedynaka lub rodzeństwa, które musi dzielić ze sobą pokój. Powodów, które zachęcają rodziców do wyboru łóżka piętrowego, jest o wiele więcej. Te są jednak najważniejsze. Jaki model wybrać, aby spełnić oczekiwania dzieci? Przede wszystkim łóżko powinno być wykonane z solidnych materiałów. Warto postawić na model drewniany. Różnego rodzaju sklejki drewnopodobne nie są dobrym pomysłem. Pod uwagę należy również brać styl, w którym urządzony jest pokój. Na rynku znajduje się wiele modeli, a więc z wyborem łóżka piętrowego nie powinno być większego problemu. Przed zakupem należy uwzględnić indywidualne oczekiwania dziecka. To jest klucz do idealnego zakupu!

Łóżko piętrowe i jego zalety

Łóżko piętrowe to idealne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Niezależnie od tego, czy to model dla jedynaka, czy rodzeństwa, zakup jest na pewno dobrym pomysłem. Potwierdzeniem tego są aranżacje pokoi dziecięcych, które tworzone są przez znanych projektantów.

W przypadku jednego dziecka wolną przestrzeń pod łóżkiem możemy wykorzystać na miejsce do zabawy lub na biurko. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie małej szafy na ubrania. W przypadku rodzeństwa zapewniamy każdemu z nich wolną, indywidualną przestrzeń osobistą. Łóżko piętrowe to radość dla każdego dziecka. Co do tej kwestii nie mamy żadnych wątpliwości. Atutem tego rozwiązania jest również fakt, że prezentują się one nowocześnie i elegancko. Nie bez powodu projektanci mebli tworzą nowe modele, które wyróżniają się zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań.

Łóżko piętrowe - w jakim wieku będzie dobrym wyborem?

Łóżko piętrowe to idealny wybór dla dzieci w różnym wieku. Rodzice decydują się na to rozwiązanie, gdy tylko pociecha wyrośnie z małego łóżeczka. Czy w takich sytuacjach jest to dobry krok, gwarantujący bezpieczeństwo? Jak już wspomnieliśmy, idealnym wiekiem na łóżko piętrowe jest 6-7 lat. Nie oznacza to jednak tego, że 4 czy 5-latek nie może spać na takim łóżku. Wszystko uzależnione jest od tego, jak przygotujemy dziecko do wchodzenia i schodzenia z łóżka piętrowego. Podczas wyboru konkretnego modelu należy brać pod uwagę to, jak zachowuje się dziecko w dniu codziennym. Czy bawi się w sposób bezpieczny, czy jest ostrożny?

Ile kosztuje łóżko piętrowe?

Łóżko piętrowe to z całą pewnością zakup, który ma służyć dziecku na dłuższy czas. Cena uzależniona jest od kilku ważnych czynników. Przede wszystkim istotny jest materiał, z którego został wykonany dany model. Więcej musimy zapłacić za łóżko piętrowe drewniane niż metalowe. Za łóżko z materiału drewnopodobnego zapłacimy jeszcze mniej. Jednak nie warto kupować modelu z nietrwałych materiałów! To inwestycja w zdrowy sen dziecka i bezpieczeństwo. Orientacyjnie ceny za łóżka piętrowe prezentują się na następującym poziomie:

  • drewniane łóżko piętrowe dla jednego dziecka od 600 do 1000 złotych,
  • drewniane dwuosobowe łóżko od 1000 do 2000 złotych,
  • metalowe lub z niskiej jakości materiałów to koszt w granicach 500 złotych.

Na cenę wpływ ma nie tylko materiał, ale również styl, w jakim zostało zaprojektowane.

[product id="142,1270,1271"]
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium